O nas

Katarzyna Ziaja


Magister pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Ukończyła studia licencjackie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach; magisterskie - Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (obroniła pracę pt.: Ocena funkcjonowania bio-psycho-społecznego chorych na fibrodysplazję i obciążenia opieką ich rodzin). Założycielka bloga, autorka większości wpisów i opisów chorób rzadkich. Poza genetyką i anestezjologią, uwielbia naturę, sztukę regionalną, foksteriery, dobre piwo i ciężką dla niektórych muzykę. Czasem udaje się jej zrobić dobrą nalewkę...

***

Iga Zdanowska


Lekarz medycyny. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, obecnie odbywa staż podyplomowy i zastanawia się nad życiem. Lubi dobrą muzykę, dobre książki i dobrych ludzi. Interesuje się wszystkim po trochu, więc doskwiera jej brak czasu na rozwijanie pasji, co doprowadza ją czasem do szewskiej pasji. W chwilach wolnych dyżuruje w szpitalu albo pisze listy. Albo nie robi nic i ma wyrzuty sumienia. Była członkiem Studenckich Kół Naukowych - Alergologiczne z immunologią oraz Laryngologiczne. Współpracuje z autorką bloga od czerwca 2015 r.


***

Paweł Szyld 
mail: szyldpawel@gmail.com 

Doktor nauk medycznych, specjalista genetyki klinicznej. Ukończył wydział lekarski na Ruhr Universität w Bochum w Zagłębiu Ruhry, gdzie również obronił doktorat z eksperymentalnej genetyki molekularnej prowadząc badania nad granulomatozą Wegenera. Zajmuje się poradnictwem genetycznym i prenatalnym - w Polsce (Warszawa >> Genomed; >> Prima; >> Opatówek, >> Łódź-ul. Sterlinga, >> Jarocin) i w Niemczech (>> Berlin). Interesuje się m.in chorobami rzadkimi. Współpracuje z nami od 2016 r. Konsultuje opisy chorób rzadkich zamieszczane na blogu i wyjaśnia zawiłości podwójnej helisy. Ciekawy, pełen pasji człowiek: miłośnik przyrody i dobrego piwa, miodosytnik, łucznik... W wolnych chwilach podróżuje i trenuje szermierkę japońską.