poniedziałek, 21 stycznia 2013

Argyria - ludzie smerfy?

Z upływem lat w ciele człowieka zachodzi wiele zmian. Ciało może się zmieniać znacząco na skutek progresu choroby np. dochodzi do wychudzenia. Zabarwienie skóry również – pod wpływem stosowanych leków, a nawet diety i wreszcie schorzeń, jak np. wirusowe zapalenie wątroby. Wracając do żywienia; spożywanie nadmiernej ilości produktów z beta-karotenem może powodować pomarańczowawe zabarwienie skóry. Ciekawym spostrzeżeniem jest również fakt, że przyjmowanie preparatów ze związkami srebra, jak srebrny pył, czy srebro koloidalne, skutkuje… posrebrzeniem skóry.

Taki stan określany jest jako argyria lub srebrzyca. Srebro gromadzi się w skórze i innych narządach. Skóra człowieka staje się niebiesko-szara, sinawa, niebieskawa. Przebarwienia mogą być obecne tylko w kilku obszarach ciała lub obejmować całą skórę. Zasrebrzenie skóry nie wpływa negatywnie na stan zdrowia, nie wywołuje chorób, czy nowotworów. Tego zabarwienia nie da się złagodzić, czy usunąć, jak tylko laseroterapią.

Srebrzyca najczęściej dotyka osoby nadużywające srebra koloidalnego w celach leczniczych (minimalna dawka wywołująca srebrzycę – 0,014mg/kg masy ciała, przyjmowana regularnie, codziennie), jak również górników pracujących w kopalniach srebra (ale wtedy, gdy nie przestrzega się zasad bezpieczeństwa pracy).

Co to jest srebro koloidalne?
To minerał koloidalny. Koloid to po prostu roztwór jednej substancji w drugiej, przy czym jedna z nich jest rozproszona do tego stopnia, że całość sprawia jednorodne wrażenie. A więc woda srebrzana to nic innego jak roztwór drobinek tego szlachetnego minerału tworzący zawiesinę w destylowanej wodzie. Dzięki koloidalnej formie tego suplementu diety jest on dobrze przyswajalny przez nasz organizm. O tym, czy jest to lek, czy przekręt, przeczytacie >> tutaj

Informacje na temat wpływu srebra na stan zdrowia >> tutaj

Pictures come from >> here and here and here