wtorek, 5 listopada 2013

Wyniki sondy: Czy uważasz, że wdrożenie Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich poprawi sytuację pacjentów z chorobami rzadkimi?

Witajcie,

dzisiaj publikuję wyniki sondy na temat Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich. Odpowiedzi można było udzielać w miesiącu październiku. Pytanie ankietowe brzmiało następująco: Czy uważasz, że wdrożenie Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich poprawi sytuację pacjentów z chorobami rzadkimi?

Ogólna liczba głosów: 65

Odpowiadaliście tak:

Zdecydowanie sytuacja się poprawi: 38 (58%) - zatem większość pokłada w NPCR ogromne nadzieje

Nic się nie zmieni: 13 (20%) - są więc wśród nas sceptycy, ale to ma "w czymś" swoje źródła...

Nie wiem: 10 (15%) - niektórym trudno przewidzieć co będzie

Nie mam zdania: 3 (4%) - ciekawe dlaczego? 

Może być jeszcze gorzej: 1 (1%) - może, ale nie musi i oby scenariusz tej jedynej osoby nigdy się nie spełnił...Już niebawem kolejna ankietka :)

2 komentarze:

  1. Co do drugiej odpowiedz, czyli Nic sie nie zmieni, trudno w tym kraju byc optymistą, mimo wielkich checi, a własnie działania takie, jakier obi MZ z Narodowym Planem, który skrzetnie ukrywa, i nie chce aby ludzie, czy orginizacje mieli wgląd w to co w tym jest przed ostateczym uchwaleniem, powoduje wasnie sceptycyzm wśród ludzi. To sie dotyczy wielu dziedzin życia jeśli chodzi o administrację publiczną. A samej oliwy do ognia dolewa działanosc samej Słuzby Zdrowia...Więc jak tu zachowac optymizm...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, politycy nas nauczyli, że raczej na nich liczyć nie można w ważnych kwestiach. A ukrywanie treści NPCR pozostawię bez komentarza... Obyśmy nie obudzili się "w drugiej Bułgarii". Działalność ochrony zdrowia ma swoje korzenie w polityce. Choć zawsze pozostaje coś takiego jak zwyczajny czynnik ludzki. O którym chyba zapomniano...

      Usuń