poniedziałek, 24 czerwca 2013

FotoPodróże: Ogród Botaniczny w Krakowie

W pewne niedzielne popołudnie wybrałam się z moim towarzyszem do Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Oboje fascynujemy się przyrodą, więc wybór był jak najbardziej trafiony. Dziś pierwsza część zdjęć z naszego wypadu do ogrodu. Miejscowym polecam czasem wybrać się na to maleńkie łono natury, bowiem nie w każdym mieście, tak zanieczyszczonym można znaleźć odrobinę wytchnienia wśród pięknych, pachnących, kolorowych kwiatów...

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie jest otwarty dla zwiedzających wyłącznie w sezonie letnim, w roku 2013 od 21 kwietnia do połowy października. W sezonie zimowym zwiedzanie możliwe przy okazji wystaw i prelekcji. Ogród jest wtedy otwarty w godzinach 10:00 - 14:00. W sezonie ogród otwarty jest codziennie od godziny 9:00 do 19:00. Bilet normalny kosztuje 6zł, ulgowy 3zł, a rodzinny 12zł (grupa 4 osób, obowiązuje tylko w soboty i niedziele). Ogród mogą bezpłatnie zwiedzać seniorzy po 70 roku życia oraz dzieci do 4 roku życia. Warto wiedzieć, że w ogrodzie prowadzona jest także hortiterapia.

A teraz podziwiajcie kwiaty i krajobrazy ... :)


Zamieszczone zdjęcia są własnością autora. Publikowanie, kopiowanie, przetwarzanie oraz wykorzystanie niniejszych zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.